اخبار > آیین افتتاح مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین  چاپ        ارسال به دوست

در آستانه فرا رسیدن سال‌روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صورت گرفت:

آیین افتتاح مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین

 

 

 

 

 


در آستانه فرا رسیدن سال‌روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صورت گرفت:

آیین افتتاح مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، آیین افتتاح مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین صبح روز دوشنبه 21 بهمن‌ماه 1398 با حضور جمعی از مسئولان و دانشگاهیان دانشگاه مازندران برگزار شد.

    

         بر اساس این گزارش، دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران در ابتدای این مراسم، با اشاره به کار جهادی که برای به سرانجام رسیدن این پروژه در زمانی کوتاه در دانشگاه مازندران صورت گرفت و با بیان شرایط سخت و نفس‌گیری که به‌واسطه زیاده‌خواهی دشمنان بر مملکت اسلامی ما اعمال شده، همدلی و همراهی اقشار مختلف دانشگاهی را در این شرایط سخت، ستودنی و تحسین‌برانگیز عنوان کرد و خواستار برداشته‌شدن گام‌های جدی‌تر و موثرتری برای اعتلای دانشگاه مازندران شد.

       رییس دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصویب 4 گروه پژوهشی ذیل پژوهشکده علوم شناختی، تصویب شیوه‌نامه حمایت از پژوهش‌های دانشجویی در دانشگاه مازندران و تصویب افزایش حمایت مالی از حضور در همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی، تصویب امتیازات ویژه برای جذب نخبگان و ... در جلسه اخیر هیات امنای دانشگاه، این دست‌آوردهای مهم را فتح باب جدیدی برای ارتقای دانشگاه، ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که انشاءالله شاهد هم‌دلی و هم‌گرایی جدی‌تری در دانشگاه مازندران برای رسیدن به اهداف و اندیشه‌ها و برنامه‌های بزرگ و استراتژیک باشیم.

       دکتر نوذری در پایان سخنانش ضمن تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران به‌ثمر رسیدن پروژه ایجاد مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین، گفت: قدردان همه کسانی هستم که در راه اعتلای این وطن، این نظام و در راه اعتلای دانشگاه بزرگ مازندران تلاش می‌کنند و تردیدی ندارم که آینده‌ی بسیار بهتری فرا روی این دانشگاه قرار دارد.

      

       دکتر علیرضا خصالی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران نیز در این مراسم، با اشاره به زحماتی که برای این پروژه مهم دانشگاهی کشیده شده، گفت: مهندس حق‌پناه نشان داد با وجود کمبودهای مالی و تجهیزاتی، می‌توان کار انقلابی کرد و در مدت زمان کوتاهی، ساخت مجموعه‌ای را به‌طور کامل به سرانجام رساند.

      معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران، نیاز مبرم این مرکز به کارهای تحقیقاتی را مهم‌ترین دلیل افتتاح این مرکز عنوان کرد و افزود: ما تلاش داریم از وضعیت دانشگاه نسل یک به‌سمت دانشگاه نسل سه برویم. در این راستا، آماده‌سازی بستر با ما و حرکت به سمت دانشگاه برتر منطقه، توسط محققان و پژوهش‌گران دانشگاه. این نوید را به تمامی روسای دانشکده‌ها می‌دهیم که تمامی انرژی‌مان را برای پشتیبانی از شما گذاشته‌ایم و نیازهای شما را برآورده خواهیم کرد.

    

         دکتر اکبر حاجی‌زاده مقدم معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران نیز در این مراسم، ضمن قدردانی از حمایت‌های خالصانه دکتر نوذری، به انعقاد قرارداد یک میلیاردی بستر اطلاعات دانشگاه اشاره کرد و افزود: کسی جز خودمان خانه خودمان را نخواهد ساخت. این‌ دست‌آوردهای مهم، همگی به همت شما دانشگاهیان عزیز تحقق یافته است. قطعا در انجام برخی امور، ضعف‌هایی مشاهده می‌شود ولی نیت ما، رفع این مشکلات است.

 

       دکتر مریم آخوندیان رییس مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین نیز در این مراسم، با بیان اهمیت دریای کاسپین در زمینه‌های حقوقی، اقتصادی، زیست‌محیطی، گردشگری و سیاسی، تاکید کرد که دانشگاه مازندران با توجه به دارا بودن موقعیت استراتژیک و مسئولیت خطیر در حوزه حفاظت از این منابع، می‌بایست فعالیت‌های مهمی را در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های اعلام‌شده، به انجام برساند.

      رییس مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی کاسپین تاکید کرد: از تیرماه سال 1397 که مجوز تاسیس را گرفتیم در ساختمان اداری فاقد هرگونه تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت می‌کردیم ولی همکاران پژوهشگر ما نشان دادند که می‌شود با مشکلات مبارزه کرد. در همین یک‌سال و نیم گذشته با همان امکانات ناچیز، چندین طرح ملی و بین‌المللی را دریافت کردیم و شاید پشتکار پژوهش‌گران ما باعث شد تا تصمیم به گسترش و توسعه این مرکز گرفته شود.

       دکتر آخوندیان در پایان سخنانش ضمن دعوت از تمام پژوهش‌گران دانشگاه مازندران، خاطرنشان کرد: این مرکز پژوهشی متعلق به هیچ دانشکده یا گروه خاصی نیست و در همه زمینه‌ها هم قابلیت کار وجود داشته و تعریف شده است. چه در زمینه مهندسی و علوم پایه و چه در گروه‌های علوم انسانی، اقتصاد و علوم سیاسی. بنابراین دست همکاری همه همکاران و پژوهش‌گران دانشگاه را به گرمی می‌فشاریم و اعلام می‌کنیم که آماده همکاری با همه عزیزان هستیم.

     

        مهندس مجید حق‌پناه مدیر فنی و طرح‌های عمرانی دانشگاه مازندران نیز در این مراسم، به نحوه شکل‌گیری این پروژه اشاره کرد و افزود: این ساختمان در سال 1381 به‌عنوان یکی از پست‌های برق دانشگاه ساخته شد ولی بنا به دلایلی برای این منظور مورد استفاده قرار نگرفت. با توجه به نیازی که پژوهشکده کاسپین داشت، این فضا در اختیار آن‌ها قرار داده شد.

       مدیر فنی و طرح‌های عمرانی دانشگاه مازندران ادامه داد: در کمتر از یک ماه، با دستور و حمایت ویژه و همه‌جانبه مسئولان دانشگاه، این فضا با تمام تجهیزات آماده شد و در اختیار پژوهشکده قرار گرفت. کل فضایی که مشاهده می‌کنید حدودا 145 مترمربع است.

       مهندس حق‌پناه در پایان سخنانش، ضمن تشکر از همه کسانی که در تحقق این پروژه زحمت کشیدند، افزود: تیم عمرانی دانشگاه مازندران در این پروژه، بیش از 50 نفر شبانه ‌روزی کار کردند و همه همت کردند تا این کار به ثمر رسید. این موفقیت را به همگی افراد و اعضای تیم این پروژه، دانشگاهیان و همه افرادی که در این کار نقش داشتند، تبریک می‌گویم. انشاالله امیدوارم با توجه به این که تنها دانشگاهی هستیم که در کنار ساحل قرار داریم، با ایجاد فضاهای بیشتری از این پتانسیل‌ها استفاده کنیم.

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی

 


١٥:٢٥ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥١٣٠    /    تعداد نمایش : ٥١٧٢